🔊
Gary Moore — Still Got The Blues

Як вчити англійську мову за допомогою улюблених пісень: лайфхаки від Grade Education Centre

Як вчити англійську мову за допомогою улюблених пісень: лайфхаки від Grade Education Centre
21.06.2023
2068
Процес вивчення англійської мови насправді триває не лише на заняттях з викладачем у визначені години. Він охоплює все життя, і ви починаєте вчитися, навіть самі цього не помічаючи.



Тому задля того, аби перехід на новий мовний рівень прискорився, спробуйте звернути більше уваги на цей процес, і зокрема на музику, яку ви слухаєте! Адже улюблені англомовні пісні можуть значно покращити ваші знання. Як? Про це розповість Grade Education Centre.

Як музика допомагає вчити англійську?

Є кілька причин, чому варто спробувати навчатися за допомогою музики.
  1. По-перше, так збільшується словниковий запас. Один з найбільш ефективних способів вивчати нові слова — пізнавати їхнє значення у контексті. Якщо ви запамʼятали переклад тексту пісні, ви зможете згадати й окремий переклад певного слова. 
  2. По-друге, через пісні можна вчити вимову та акценти англійської. Це допоможе краще розпізнавати мову на слух, самому вимовляти слова правильно, розуміти скорочення та загалом відчувати ритм мови.
  3. По-третє, таким способом можна додатково вдосконалювати граматику. Прослуховуючи тексти пісень, ви даєте можливість своєму мозку вловити типові граматичні патерни та схеми, які згодом під час письма чи мовлення автоматично застосовуватимете вже самостійно. 
Однак, зауважте, що часом у піснях заради ритму та рими можуть припускатися свідомих помилок, які не завжди відповідають граматичним правилам англійської. Однак, це трапляється рідко, і все ж, це дає можливість краще розуміти носіїв мови та як вони використовують англійську на практиці.

Як слухати музику, аби вчити англійську?

Отже, перший крок — обрати англомовну пісню. Почати можна із будь-якої улюбленої та вже знайомої вам композиції. Проте далі можна звертати увагу на рок чи попмузику, де є великі тексти, а згодом і реп. Зазвичай, саме в ньому використовується складніша лексика, часом сленг, є цікаві граматичні конструкції та підтексти.



Далі починайте досліджувати сам текст. Прочитайте його від початку до кінця і спробуйте зрозуміти сенс пісні. А далі шукайте переклад усієї невідомої лексики, після чого перечитайте увесь текст ще раз.

Водночас протягом цього можна робити таке:
  • окремо слухати вимову в онлайн-перекладачах чи словниках і порівнювати з вимовою виконавця;
  • виписувати невідомі слова в окремий список.
Коли вже всі слова вивчені та сенс тексту зрозумілий, спробуйте заспівати й самі. Не зважайте, добре це вийде, чи ні, бо важливо лише те, аби ви самі спробували проговорити ці слова та вкотре закріпити їх у памʼяті. 

Врешті-решт, час від часу повертайтеся до цієї пісні та прослуховуйте її текст знову. І так робіть із якомога більшою кількістю музики.

Загалом спробуйте випрацювати таку звичку: щойно вам сподобалась певна англомовна композиція, і ви вирішили додати її собі в плейлист, проведіть з нею роботу за алгоритмом, який ми описали вище. Перегляньте слова, знайдіть переклад невідомих та зрозумійте для себе її сенс.

Усю лексику, яку ви вивчите таким способом, намагайтеся якомога більше використовувати у говорінні та на письмі. Лише практика дозволить засвоїти всі знання та дійсно підвищити рівень знань.

А також не забувайте, що прослуховування музики — лише частина з великого комплексу вивчення англійської мови. Для того, щоб постійно зростати, потрібне систематичне навчання з викладачами за ефективними методиками. Якщо ви з певних причин досі цього не зробили, запишіться на курси з англійської мови та наближуйте свою англійську до ідеалу всіма можливими способами.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона