🔊
Take That — Back For Good

Як впоратися з весняним авітамінозом

Як впоратися з весняним авітамінозом
18.03.2024
1711
Весна - це пора, яка пов'язана не тільки з потеплінням, а й з браком вітамінів, які ми недоотримуємо взимку. І це чудовий час поповнити їх.

Вживайте ягоди замість фруктів

Немає сенсу купувати яблука та груші о цій порі, адже наприкінці зими кількість вітамінів у фруктах зменшується. Натомість вибирайте свіжозаморожені ягоди - вітаміни у них чудово зберігаються при заморозці. Але вони втрачаються при термообробці, тож бажано вживати їх в розмороженому, але не звареному вигляді.

Вживайте нежирні білки

Включіть до свого раціону нежирні білки, такі як м'ясо птиці, риба, яйця, а також рослинні продукти, такі як квасоля та бобові. Білки необхідні для різних функцій організму, а їхня достатня кількість сприяє загальному зміцненню здоров'я.

Подумайте про вітамінні добавки

Якщо у вас є дієтичні обмеження або ви не можете отримати достатню кількість вітамінів з харчових продуктів, подумайте про прийом добавок. Вітамін D, вітамін B12 та омега-3 жирні кислоти зазвичай додають до раціону, особливо для людей з обмеженим перебуванням на сонці або особливими дієтичними потребами.

Зверніть увагу на здоров'я травлення

Здоровий травний тракт має важливе значення для засвоєння поживних речовин. Включіть у свій раціон продукти, багаті на пробіотики, такі як йогурт, кефір, квашена капуста та імбир, щоб підтримати збалансований мікрофлору кишківника.Обмежте оброблені продукти

Скоротіть споживання обробленої та солодкої їжі. Ці продукти часто не містять необхідних поживних речовин і можуть спричинити дефіцит корисних мікроелементів. Натомість віддавайте перевагу цільним, багатим на поживні речовини продуктам.

Проконсультуйтеся з лікарем

Якщо ви підозрюєте дефіцит або маєте певні проблеми зі здоров'ям, проконсультуйтеся з лікарем. Він може оцінити ваші індивідуальні потреби і порекомендувати відповідні зміни в раціоні або добавки. 

Читайте також про весняне прибирання: найкращі лайфхаки.

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона