🔊
Chris Rea — Sweet Summer Day

Різдвяна ялинка: вибрати живу, штучну чи альтернативну

Різдвяна ялинка: вибрати живу, штучну чи альтернативну
15.12.2023
134
Наближаються різдвяні свята, яякі важко уявити без традиційного символу - прикрашеної ялинки. Якщо ви ще не визначилися, яке дерево поставити у своїй оселі - розповідаємо про переваги та недоліки різних варіантів.

Жива зрубана ялинка

Дехто вважає зрубання живих ялинок неекологічним, адже це знищення живого дерева. Однак живі ялинки вирощують спеціально для цієї мети - звісно, якщо вони зрубані легально. Це легко перевірити, адже кожна ялинка повинна бути чипованіа або мати бирку з усією інформацією про походження дерева.

Переваги: справжній хвойний аромат, унікальна форма, доступна ціна

Недоліки: голки та смола на підлозі, щорічно додаткові турботи (придбання, встановлення та утилізація)Жива ялинка в горщику або надворі

Якщо ви є щасливим власником приватного будинку, то для вас є варіант, у якого немає ніяких суттєвих недоліків - жива ялинка надворі. Якщо ж ви живете в квартирі, то ви можете придбати ялинку у горщику розміром від настільної до кількаметрової. Деякі компанії також пропонують такі ялинки в оренду на три тижні.

Переваги: дерево залишається живим та радує вашу родину своїм  ароматом та виглядом. У випадку з орендою, після свят ялинка повертається до садового центру.

Недоліки: це недешевий варіант, до того ж доведеться підтримувати правильну температуру та вологість, щоб дереву не нашкодило перебування в оселі.

Штучна ялинка

Наразі це один з найпопулярніших варіантів. Але варто враховувати, що штучне дерево «рятує живе» лише якщо слугує вам не менше 10 років, адже його утилізація шкодить довкіллю набагато більше, ніж утилізація живого.

Переваги:  гіпоалергенність, зручність, вигода (адже придбати лише раз).

Недоліки: після новорічних свят дерево потрібно десь зберігати протягом року.  Також є ризик пожежі або навіть отруєння, якщо виробник використовує неякісні матеріали.Альтернативна ялинка

Якщо в оселі бракує місця, або є маленькі діти чи домашні улюбленці, для яких класична ялинка небезпечна – доведеться вигадати щось особливе.

Найпростіше поставити букет з гілок хвойних дерев. Можна зробити силует ялинки на стіні з гірлянди, дощику чи паперу. Або зробити оригінальну ялинку власноруч з підручних засобів -  з дерева, книжок, ялинкових прикрас, стрічок чи навіть клубків в'язальних ниток. Дайте волю своїй уяві!

А якщо захочеться смаколиків - читайте, як приготувати домашнє морозиво.

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона