Зараз в ефірі
Релакс-день до
Зараз в ефірі
Радіо Релакс Легке та спокійне радіо
🔊
Радіо Релакс — Легке та спокійне радіо

Українські біженці та їхні загублені улюбленці

Українські біженці та їхні загублені улюбленці
18.04.2023
116
У 2022 мільйони українців були змушені залишити свої домівки через повномасштабне вторгнення росії. Декому вистачало часу на те, щоб спокійно зібрати речі, а дехто ледь встиг вибігти з будинку, в який за мить потрапив ворожий снаряд. Але, попри жах та розгубленість, люди намагалися не кидати напризволяще домашніх улюбленців – якщо не могли відразу взяти з собою, то залишали у близьких. 
 
За даними Eurostat, близько 13 мільйонів українців перетнули сухопутні кордони ЄС у 2022 році. Ніхто не рахував хвостатих біженців, але для них також був встановлений пільговий режим перетину кордону. Найбільше українців прийняли найближчі сусіди: Польща, Німеччина, Чехія, Італія та Іспанія. Деякі родини змінили кілька країн, перед тим, як обрати місце тимчасового перебування. Багато хто вже повернувся додому в Україну. І знов домашні улюбленці подорожували разом з родинами.


 
На жаль, стрес під час військових дій чи вимушених подорожей впливає на тварин навіть сильніше, ніж на людей. Тому багато домашніх улюбленців втекли та загубились дорогами Європи. Але є шанс знайти їх завдяки волонтерам з асоціації Villemocats. Ось прості рекомендації, які допоможуть:
 

Якщо улюбленець чіпований

• Зареєструйте чіп на сайті tracer.com.ua
• Зареєструйте чіп у локальних базах даних країни, де ви проживаєте (контакти є на сайті). Це безкоштовно для українців у більшості країн Європи. 
• Опублікуйте оголошення в «SOS: пошук тварин» на tracer.com.ua 
• Опублікуйте оголошення на місцевих сайтах пошуку загублених тварин

 

Якщо улюбленець не чіпований

• Встановіть чіп. Це не лише обов’язкова вимога Європейського Союзу, але й ваш єдиний шанс знайти та врятувати свого маленького компаньйона. Це також безкоштовно для українців в місцевих ветеринарних клініках в більшості країн Європи. 
• Зареєструйте чіп на сайті tracer.com.ua, завдяки чому він автоматично буде зареєстрований у локальних базах даних
• Опублікуйте оголошення про пошук в розділі «SOS» на цьому ж сайті
• Опублікуйте оголошення на місцевих сайтах знайдених тварин
 
А якщо ваш домашній улюбленець, на щастя, поруч із вами - потурбуйтесь про чіп для нього вже зараз. Адже після Перемоги ми обов’язково відвідаємо всіх наших старих та нових друзів за кордоном. І візьмемо в подорож маленьких компаньйонів, але вже без поспіху і з виконанням законодавчих норм цивілізованого світу.  
 

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона