🔊
Радіо Релакс — Легке та спокійне радіо

Святкуймо День музеїв

Святкуймо День музеїв
16.05.2018
250
18-го травня в усьому світі відмічають День музеїв, і це чудовий привід відвідати один або декілька з них. Тим більше, що на честь свята більшість музеїв готує щось особливе або оголошує день відкритих дверей, коли вхід усім відвідувачам – безкоштовний. Пропонуємо вам обрати, куди саме зазирнути!

Національний художній музей України
Художній музей України вітатиме своїх відвідувачів спеціальним проектом «Коли картини заговорять».  В рамках цього проекту був створений перший аудіогід по найбільш значущим роботам українських художників, а озвучували його відомі українські артисти, музиканти, теле- та радіоведучі, спортсмени. Вперше у вас буде така можливість - почути, як картини "говорять" голосами Тіни Кароль, Олександра Педана, Сергія Притули, Ольги Фреймут, Володимира Зеленського, Дмитра Монатіка, Катерини Осадчої, Юрія Горбунова, Ольги Сумської, Сергія Кузіна, Соні Сотник, Василя Вірастюка та ще цілого ряду відомих українців. Презентація проекту відбудеться 17-го травня, а вже у День музеїв аудіогід буде доступний для всіх відвідувачів.
Адреса: вул. М. Грушевського, 6
Вартість: безкоштовно

Фото: namu.kiev.ua

Національний музей Тараса Шевченка
Цей музей влаштував справжню святкову програму. 18-го травня там презентують виставку «Київ VRажає»: завдяки сучасним технологіям ви зможете побачити місто по-новому, зазирнувши у малодоступні та дуже мальовничі локації. 19-го травня програма також насичена, вона має назву «Музей у мережі»: почнеться все о 12:00 з екскурсії виставкою «Дворянські родини і Тарас Шевченко», а завершиться «вільним мікрофоном поезії» о 19:00.
Адреса: Бульвар Шевченко, 12
Вартість: безкоштовно

Фото: museumshevchenko.org.ua

Національний заповідник «Софія Київська»
У День музеїв ви зможете безкоштовно відвідати заповідник та всі його музеї. Це чудовий привід відвідати Софійський собор, Будинок митрополита, Золоті ворота, Кирилівську церкву, оглядовий майданчик Андріївської церкви. До речі, вже за тиждень Софійський собор святкуватиме визначну дату - 1000-річчя з дня освячення та першого богослужіння.
Адреса: вул. Володимирська, 24
Вартість: безкоштовно

Фото: sophiya.kiev.ua
 
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Якщо ви захоплюєтесь художніми творами та іншими витворами світового мистецтва, День відкритих дверей у Національному музеї мистецтв стане для вас гарною новиною. Історія колекції цього музею вражає – вона бере початок з 1870-тих років, коли одружились палкий прихильник мистецтва Богдан Ханенко та дівчина з родини благодійників та меценатів Варвара Терещенко. Богдан свого часу товаришував з такими художниками як Шишкін, Айвазовський, Крамський, а згодом всерйоз зайнявся колекціонуванням витворів мистецтва разом із дружиною – саме завдяки подружжю відвідувачі тепер можуть ознайомитись з ексклюзивними зразками колекції.
Адреса: вул. Терещенківська, 15-17
Вартість: безкоштовно

Фото: khanenkomuseum.kiev.ua
 
Музей національної архітектури та побуту (Пирогово)
Один екскурсійний день у цьому музеї дає можливість пройтись по різним куточкам України, зануритись у життя звичайних українців 17-20 століття, ознайомитись з предметами побуту традиційних українських домівок. Вхід до музею 18-го травня безкоштовний, тож кращої нагоди вибратися в Пирогово годі й шукати.
Адреса: село Пирогів, вулиця Красноземна.
Вартість: безкоштовно

Фото: pirogovo.com.ua
 
Київський Будинок книги
Якщо ж ви хочете здійснити віртуальну подорож найкращими музеями світу, на честь свята у вас є така можливість. У Київському Будинку Книги проводитиметься семінар «Геніальні музеї світу», де вас познайомлять з найвідомішими та найдивовижнішими музеями світу, а саме Лувром, Ермітажем, Віденським музеєм мистецтв,  Палацо дожей у Венеції, Прадо в Мадриді та іншими.
Адреса: вул. Льва Толстого, 11/61
Вартість: 100 грн.

Фото: bookhouse.kiev.ua
 
Національний музей історії України
Якщо раптом ви хочете провести в музеї не день, а ніч – раз на рік у вас є й така можливість. 19-го травня в Національному музеї історії України проводитиметься «ніч в музеї», темою якої стануть міфи музейних експонатів. Ви почуєте цікаві легенди та міфи про музейні експонати, зможете пограти в інтелектуальні ігри та насолодитись чаюванням у приємній компанії. Все це – з 21:30 19-го травня до 5-ї ранку 20-го травня.
Адреса: вул. Володимирська, 2.
Вартість: 300 грн.
Фото: nmiu.com.ua

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона