🔊
GOLDA — Зроблено з любов'ю

Мігрень: симптоми, поради, відмінність від головного болю

Мігрень: симптоми, поради, відмінність від головного болю
26.01.2024
3805
Головний біль може набувати різних форм. І серед них найбільш неприємною та небезпечною є мігрень. Тож розгляньмо, що це за захворювання, при яких симптомах слід запідозрити його у себе та які існують дієві ліки від мігрені. А заодно приділимо увагу різниці між нею та звичайним головним болем. Розпочнімо!

Що таке мігрень

Мігрень — захворювання, яке супроводжується нападами пульсуючого головного болю. Щодо того, що провокує мігрень, то на її виникнення впливають різні фактори, пов'язані з надмірним розширенням судин. Наприклад, різкі зміни погоди, недостатній сон, високий рівень стресу, гормональні зміни у жінок, вживання певних продуктів і ліків, раптова фізична активність, гучні звуки, яскраве світло, голод, хронічна перевтома тощо. Наслідки цієї хвороби для людини можуть бути катастрофічними: зниження якості життя, втрата продуктивності, погіршення емоційного стану, підвищений ризик серцево-судинних захворювань тощо.

Головна відмінність цього розладу від звичайного головного болю насамперед у тому, що зазвичай біль виникає лише в одній півкулі мозку та не розповсюджується на іншу. До того ж зустрічається мігрень з аурою. Так називають процес, коли за кілька хвилин або годин до виникнення нападу хвороби організм сигналізує про її наближення онімінням кінцівок, труднощами з мовленням, поколюванням, змінами в якості зору, смаку, нюху та ін.

Що ж до основних симптомів мігрені, то вони такі:
  • гіперчутливість до світла та звуку,
  • односторонній пульсуючий біль в мозку,
  • нудота, блювання, розлади травлення,
  • погіршення зору,
  • запаморочення,
  • загальна слабкість та сонливість,
  • різкі зміни настрою (дратівливість, тривога, сум),
  • крайнощі в харчуванні (раптовий голод або втрата апетиту).
Кожна людина індивідуальна. А отже, і симптоми мігрені також можуть бути такими. Важливо при перших ознаках звернутись до лікаря для вчасної консультації та підбору дієвого лікування.

Як лікувати мігрень

Лікування мігрені має бути комплексним, тобто включати і немедикаментозні методи, і фармакотерапію. Перша категорія передбачає зміни в житті, зокрема, налагодження правильного режиму сну, достатню фізичну активність та збалансоване харчування. Це все доповнюється масажем, опануванням технік релаксації та контролю над стресом. Нерідко може знадобитись допомога психолога чи психотерапевта, щоб впоратись з наслідками цього розладу для психіки.

Відповідь на запитання “Як лікувати мігрень?” була б неповною без медикаментів*. Передусім ліки від мігрені — це анальгетики, НПЗП та триптани. Перші спрямовані на зменшення інтенсивності болю. До їх представників належать ібупрофен, парацетамол і ацетилсаліцилова кислота. Водночас нестероїдні протизапальні препарати для лікування мігрені теж володіють знеболювальною дією. Та їхнє головне завдання — зменшувати запалення. Приклади таких препаратів — напроксен, диклофенак та ін. Триптани, як, наприклад, суматриптан застосовуються, щоб звузити розширені судини та блокувати хімічні реакції в мозку, які зумовлюють біль та запалення.

Крім того, серед ліків від мігрені є місце для бета-блокаторів, антиконвульсантів та антидепресантів. Їх призначення залежить від ступеня важкості захворювання. Варто наголосити, що лікування мігрені та підбір ліків має відбуватись під контролем лікаря. Таким чином воно буде ефективним. Своєю чергою, самолікування є шкідливим. Тож піклуйтесь про своє здоровʼя правильно!

*Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед застосуванням порадьтеся з лікарем

Партнерський матеріал

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона