Мігрень: симптоми, поради, відмінність від головного болю
26.01.2024
13933
Що таке мігрень
Мігрень — захворювання, яке супроводжується нападами пульсуючого головного болю. Щодо того, що провокує мігрень, то на її виникнення впливають різні фактори, пов'язані з надмірним розширенням судин. Наприклад, різкі зміни погоди, недостатній сон, високий рівень стресу, гормональні зміни у жінок, вживання певних продуктів і ліків, раптова фізична активність, гучні звуки, яскраве світло, голод, хронічна перевтома тощо. Наслідки цієї хвороби для людини можуть бути катастрофічними: зниження якості життя, втрата продуктивності, погіршення емоційного стану, підвищений ризик серцево-судинних захворювань тощо.Головна відмінність цього розладу від звичайного головного болю насамперед у тому, що зазвичай біль виникає лише в одній півкулі мозку та не розповсюджується на іншу. До того ж зустрічається мігрень з аурою. Так називають процес, коли за кілька хвилин або годин до виникнення нападу хвороби організм сигналізує про її наближення онімінням кінцівок, труднощами з мовленням, поколюванням, змінами в якості зору, смаку, нюху та ін.
Що ж до основних симптомів мігрені, то вони такі:
- гіперчутливість до світла та звуку,
- односторонній пульсуючий біль в мозку,
- нудота, блювання, розлади травлення,
- погіршення зору,
- запаморочення,
- загальна слабкість та сонливість,
- різкі зміни настрою (дратівливість, тривога, сум),
- крайнощі в харчуванні (раптовий голод або втрата апетиту).
Як лікувати мігрень
Лікування мігрені має бути комплексним, тобто включати і немедикаментозні методи, і фармакотерапію. Перша категорія передбачає зміни в житті, зокрема, налагодження правильного режиму сну, достатню фізичну активність та збалансоване харчування. Це все доповнюється масажем, опануванням технік релаксації та контролю над стресом. Нерідко може знадобитись допомога психолога чи психотерапевта, щоб впоратись з наслідками цього розладу для психіки.Відповідь на запитання “Як лікувати мігрень?” була б неповною без медикаментів*. Передусім ліки від мігрені — це анальгетики, НПЗП та триптани. Перші спрямовані на зменшення інтенсивності болю. До їх представників належать ібупрофен, парацетамол і ацетилсаліцилова кислота. Водночас нестероїдні протизапальні препарати для лікування мігрені теж володіють знеболювальною дією. Та їхнє головне завдання — зменшувати запалення. Приклади таких препаратів — напроксен, диклофенак та ін. Триптани, як, наприклад, суматриптан застосовуються, щоб звузити розширені судини та блокувати хімічні реакції в мозку, які зумовлюють біль та запалення.
Крім того, серед ліків від мігрені є місце для бета-блокаторів, антиконвульсантів та антидепресантів. Їх призначення залежить від ступеня важкості захворювання. Варто наголосити, що лікування мігрені та підбір ліків має відбуватись під контролем лікаря. Таким чином воно буде ефективним. Своєю чергою, самолікування є шкідливим. Тож піклуйтесь про своє здоровʼя правильно!
*Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед застосуванням порадьтеся з лікарем
Партнерський матеріал
Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого
21.01.2025
6
Ідеї стилізацій із жіночими джинсами
17.01.2025
81
Що варто знати про обійми та їхню користь
05.01.2025
36
Як уникнути помилок під час вибору взуття: чекліст для покупця
03.01.2025
35
Найкращі фільми, які подарують атмосферу зимових свят
26.12.2024
24
Ідеї святкового декору: як прикрасити оселю до зимових свят
19.12.2024
59
Що можна подарувати дружині на Новий рік: топ-3 ідеї
17.12.2024
56
Різновиди та користь масажерів для шиї
04.12.2024
119
День святого Миколая: як святкувати, історія та традиції дня
03.12.2024
718
Туристичні особливості Тернополя: чому варто відвідати це чарівне місто
29.11.2024
86