Зараз в ефірі
Релакс-день до
Зараз в ефірі
Радіо Релакс Легке та спокійне радіо
🔊
Радіо Релакс — Легке та спокійне радіо

Вчимо англійську за допомогою подкастів: підбірка найцікавіших від Cambridge.ua

Вчимо англійську за допомогою подкастів: підбірка найцікавіших від Cambridge.ua
16.07.2023
138
У процесі вивчення англійської немає неважливих зусиль: кожен день — це розвиток, і навіть якщо ви прослухали один подкаст на 10 хвилин — це вже крок вперед. Але який подкаст краще обрати?

Дізнавайтесь у матеріалі: чому подкаст — це ефективний спосіб розвивати мову та обирайте найцікавіший з них для себе!

Чим корисне прослуховування подкастів?

Насамперед важливо розуміти, що до курсів та занять з викладачем завжди в комплексі має йти самоосвіта. Результат буде тоді, коли вивчивши на уроці нові граматичні правила, ви закріпите лексику на розмовному клубі, почитаєте новини чи цікаві вам статті англійською, подивитесь переклад пісні, яка вам сподобалась, переглянете дописи чи відео англомовних блогерів та послухаєте подкасти.Тобто, гарна англійська — це комплекс вправ та активностей, які ви маєте робити все життя, навіть якщо у вас рівень С1. Саме тому варто обʼєднувати свої інтереси з вправами для розвитку іноземної мови, і подкасти у цьому випадку — те, що треба.

Що послухати?

Спочатку розгляньмо підбірку подкастів за рівнями англійської.

Для тих, хто тільки починає вивчати мову, тобто має рівні A1 (Elementary) та A2 (Pre-Intermediate), підійдуть такі подкасти: 

1. Learn English від British Council. Це подкасти з чіткою і повільною вимовою. Для рівня А1 є записи на теми зустрічей з людьми, шопінгу та розмов на роботі. На рівні A2 можна послухати про те, як писати комусь листи, запрошувати на зустрічі, пояснювати та оголошувати новини.

2. Listening Time — це подкаст із простим мовленням, проте на ширший спектр тем. Зокрема, можна послухати про американську культуру, свята, хобі, стосунки та вивчення англійської. Ведучий протягом розмови пояснює сталі вирази та слова, які вживає сам, тож це гарний спосіб підучити нову лексику.

3. The English We Speak від BBC. Щовівторка на сайті виходить подкаст тривалістю 3 хвилини, де за один випуск ведучі розігрують певну ситуацію, через яку пояснюють сталий вираз чи сленг.Окремо розглянемо подкасти для тих, хто опановує мову на рівні B1 (Intermediate) та B2 (Upper Intermediate):

1. Learn English від British Council, проте з більш складною лексикою, ніж попередні. На рівні B1 можна слухати про життєві ситуації та випадки на роботі, зокрема телефонні розмови, зустрічі та співбесіди. 

2. Daily Easy English Expression Podcast — це короткі подкасти на 5-10 хвилин, кожен з яких присвячений певному виразу англійською. Так, ведучий на ситуаціях із життя та прикладах пояснює значення цих виразів.

3. Espresso English Podcast підійде для тих, хто хоче вивчати лексику та граматику на слух. Так, у кожного нового епізоду цього подкасту нова тема, тож це хороший спосіб підтягнути знання, які ви вже здобули на уроці, почути більше прикладів і загалом вкотре послухати вимову native speaker.

А наступна підбірка — це подкасти для тих, хто готовий слухати розмови на ґрунтовніші теми, вивчати досить вузьку лексику й удосконалювати складні граматичні конструкції. Зокрема, це подкасти для рівня С1:

1. Вкотре тут зʼявляється Learn English, адже British Council розробили епізоди для всіх рівнів. На рівні С1 можна слухати про роботу, зустрічі та інтервʼю, проте вже у складних контекстах і з вужчою лексикою.

2. Luke's ENGLISH Podcast. Кожен новий епізод — це розмови про Париж, креветки, серіали чи будь-що інше. Звісно, всі ці різноманітні розмови проходять у контексті вивчення англійської. Щоразу ведучий запрошує різних гостей, тож це можливість підтягнути лексику, розуміння сленгу, мови на слух та граматики.

3. Splendid speaking — серія інтервʼю з носіями мови для тих, хто хоче скласти міжнародні іспити з англійської мови. Це можливість дізнатися більше про завдання, формат й одержати високий бал.Отже, зберігайте собі ці посилання та занурюйтеся в англомовне середовище. А ось для того, щоб розвивати свою англійську на всіх рівнях — записуйтеся на онлайн-курс англійської мови. І памʼятайте: в ідеальної англійської немає меж!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона