🔊
Meghan Trainor — My Kind Of Present

7 легких способів заспокоїтися

7 легких способів заспокоїтися
25.04.2023
212
У буремні часи спокій та впевненість важливі як ніколи. Звісно, за допомогою щодо порушень ментального здоров’я краще звертатись до професіоналів – тобто, психологів чи психіатрів. Вони порадять те, що підходить саме вам: сеанси психотерапії, самостійні вправи або ж ліки. Всі знають, що дуже важливі також режим харчування, повноцінний сон, свіже повітря, фізичні вправи, духовні практики тощо. Але що робити, якщо ви на самоті потрапили в небезпеку, і треба заспокоїтись тут і зараз? Є кілька способів, які доступні будь-де будь-кому.

Дихання

Якщо поруч є годинник – використовуйте його, якщо ні – рахуйте секунди подумки. Дихати краще носом, також варто розправити плечі, зручно встати, а краще сісти. Зосередьтеся на рівномірному диханні по схемі:

• вдих на 2-4 секунди
• затримка дихання на 2 секунди
• видих протягом 6, 8 або 10 секунд

Після кілька таких серій ви помітите значне покращення, адже ваш організм отримає кисень, гормональний фон зміниться, а ви відчуєте, що можете контролювати хоча б щось.

Фізичні вправи

Іноді тривога викликає нестерпне бажання рухатись, робити щось активно. Якщо вам не треба економити сили та кисень, а простір та ваш фізичний стан це дозволяє – зробіть кілька фізичних вправ. 

Популярна «планка» вимагає не лише зусиль, але й зосередження на балансі. Присідання розігрівають м’язи та суглоби. Невеличкі стрибки зігрівають та додають позитиву, адже це весело. Танцювальні рухи – це взагалі повноцінна арт-терапія. Можливо, у вас є свої улюблені вправи – спробуйте їх. Не варто тільки робити занадто різкі чи енергійні рухи, а також нахилятися, бо це може спровокувати запаморочення та перепад тиску.   

Дрібна моторика

Звичайно, активний спорт – не для всіх, також ви можете опинитися в обмеженому просторі на кшталт кабіни ліфту. Але є рухи, які доступні людині в будь-якому фізичному стані та віці.

Недаремно наші прапрабабусі полюбляли перебирати гречку чи квасолю. Дрібна моторика потребує уваги та зосередженості, монотонні прості рухи заспокоюють. Звісно, ви не носите з собою мішечок з крупою. Але, можливо, носите чотки. На вас може бути намисто або інша довга прикраса з окремими елементами. Врешті решт, зв’язка ключів з брелоками теж допоможе.

До речі, якщо паніка накриває вас в офісі – є лайфхак: з’єднайте низку канцелярських скріпок та перебирайте їх.



Вправи для мозку


Ви вже подихали, але це не допомогло, ви не можете встати в «планку» та не маєте намиста? Але, можливо, у вас з собою смартфон, в якому не треба економити заряд. Запустіть будь-яку гру або навчальну програму, наприклад, вчіть нові англійські слова.

Поруч є газети чи журнали, як часто буває в офісах, салонах краси чи приймальняхрізних установ – пошукайте в них кросворд чи судоку.

Якщо під рукою нема нічого –почніть подумки рахувати. Метод з вівцями, що начебто допомагає позбавитися безсоння, тут не спрацює. Але якщо віднімати великі числа від інших або множити їх – це заняття завантажить ваш мозок настільки, що для тривоги та страху місця не залишиться.

Вода

Попити водички – найкращий рецепт для багатьох ситуацій: якщо хочеться їсти, коли потрібно сказати комусь в обличчя неприємні речі або ж коли занадто хвилюєтесь з приводу того, на що ви не впливатимете. Вода – універсальний розчинник, до того ж абсолютно безпечний.

Якщо є можливість - оберіть воду без газу кімнатної температури. Пийте без поспіху, невеликими ковтками. Якщо практикуєте афірмації – одночасно говоріть собі, що вода змиває напругу та страх, і вас наповнюють легкість та спокій.

Смаколики

Потреба в їжі та в безпеці – одні з перших, що людина відчуває ще до свого народження. Тож не дивно, що вони пов’язані. Гормони задоволення, які виробляються під час процесу харчування, знижують рівень стресу. Тому якщо вам хочеться «заїсти» свою тривогу – дозвольте собі щось смачне.

Солодка їжа не лише тішить, але ї підвищує рівень глюкози в крові, як наслідок – ви відчуєте прилив сил. Але, звісно, краще, якщо смаколик буде корисним, на кшталт фруктів чи горішків.І навіть в такому випадку слідкуйте за тим, щоб не переборщити. Бо небезпека мине, а зайва вага залишиться надовго.



Спілкування


Якщо ви опинились у небезпеці разом з незнайомими людьми – назвіть своє ім’я,  запитайте, як звуть інших та як вони почуваються. Це не лише правила етикету. Бути з незнайомцями – це вже є стресом. А коли ви створите маленький тимчасовий колектив – ви почуватиметеся впевненіше, отримаєте підтримку або, навпаки, зможете допомогти комусь оговтатися. Бо тільки разом ми подолаємо всі небезпеки та наблизимо Перемогу.

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона