Як утеплити оселю до похолодання

25.08.2023
61
Кліматична техніка для дому
Тепловентилятори - вигідний та мобільний варіант. Ціна такого пристрою, наприклад, на сайті https://comfy.ua/ua/heater/tip_obogrevatel__teploventiljator/, починається від 300 грн. Вони зручні для пересування, економні, можуть як охолоджувати, так і підігрівати повітря. Серед недоліків – невеликий радіус дії, тобто тепловентилятор створює потрібний мікроклімат лише в частині приміщення.Обігрівачі – більш ефективні пристрої, адже здатні піднімати та підтримувати температуру в великій кімнаті. Вони розрізняються за типом нагрівального елементу та джерела енергії. Найбільш популярні для оселі – конвекторні, масляні та інфрачервоні.
- Конвектор створює кругообіг нагрітого їм повітря, завдяки чому дуже швидко змінює температуру в приміщенні. За джерелом енергії конвекторні обігрівачі діляться на газові, електричні та водяні. Цінові пропозиції та дизайнерські рішення – теж на будь-який смак.
- Масляний обігрівач має значно більший розмір та вагу в порівнянні з сучасними моделями. Через те він потроху втрачає популярність. Зате тільки масляний обігрівач довго залишається гарячим після вимикання.
- Інфрачервоний обігрівач випромінює інфрачервоні промені, які віддають тепло предметам і поверхням. Він дуже ефективний, через що інфрачервоне опалення використовується не лише в оселях, але й в торгових чи виробничих приміщеннях або навіть на відкритих майданчиках ресторанів.
- Керамічні обігрівачі здійснюють обігрів як конвекційно, так і за допомогою інфрачервоного випромінення. Це найбільш універсальна модель для використання в оселі. До того ж, вона чудово вписується в будь-який інтер’єр.
Утеплення оселі
Придбати кліматичну техніку – гарна ідея. Але якщо стануться перебої з енергопостачанням, доведеться ще купувати генератор або зарядну станцію. Тому варто потурбуватись не лише про те, як створити тепло, але й як його зберегти.- Вікна та двері. Відремонтуйте або замініть на нові, адже саме через них здійснюється найбільший витік тепла. Якщо це неможливо - використайте спеціальний ущільнювач для вікон та дверей. Оберіть щільні штори, які дадуть додатковий захист взимку.
- Підлога. Ідеальний варіант – «тепла підлога», яка нагрівається електрикою або водяним опаленням. Але зазвичай це роблять на етапі будівництва або генерального ремонту. Паркет, ламінат чи килимове покриття значно тепліше за плитку чи лінолеум. Нарешті, «бабусін килим», можливо, не наймодніший предмет інтер’єру, але теж допоможе зберігати тепло.
- Меблі. На жаль, не існує меблів з підігрівом, але можна переставити те, що є, з урахуванням двох факторів. Ліжко чи робочий стіл, за яким ви проводите багато часу – посунути подалі від вікон чи дверей. Інші меблі, що можуть закривати стаціонарне опалення – подалі від радіаторів, щоб не перекривали потік тепла.
Приємні дрібнички
Подбайте про зручний та красивий одяг та взуття для дому з сучасних «термо» матеріалів.Випрайте, віддайте в химчистку чи придбайте нові ковдри та пледи. Подумайте про електричне простирадло чи ковдру.
Перевірте, в якому стані термоси, термочашки, грілки, павербанки, акумуляторні ліхтарі. Докупіть чи відремонтуйте те, що треба. Тоді ви будете готови до нового сезону заздалегідь. Тепла вам та спокою!
Партнерський матеріал