Мистецтво керування власним настроєм
03.07.2023
192
Як впоратися зі стресом, гнівом, агресією
Усім іноді необхідно «випустити пару», що цілком нормально. Пропонуємо кілька порад, як робити це «екологічно», не псуючи натомість настрій іншим.
Біг, східні бойові мистецтва, тренування з вагою
Напруження тіла розвантажує голову. Під час фізичної активності організм виробляє ендорфіни, що дарують відчуття ейфорії. Спорт допомагає знизити рівень кортизолу — гормону, який призводить до негативних емоційних станів.
Біг створює стан зосередженості, подібний до медитації. Коли ви занурюєтеся в процес, то відстежуєте дихання, перебуваєте в моменті. Бойові мистецтва передбачають самодисципліну, а отже, контроль над своїми діями та реакціями навіть у випадку сильних емоцій, таких як гнів. Тренування в спортзалі допомагає регулювати циркадні ритми та покращує якість сну, що своєю чергою є важливим чинником зниження рівня стресу.
Релаксувальна ванна, медитація, акуратна робота руками
Розслаблення у ванні з аромаоліями в напівтемряві з естетичними вогниками свічок. Або повноцінна спа-продедура з продуктами для домашнього використання із порталу здоров’я https://eva.ua/ua/12498/zdorove/, яка гармонізує розум… Сама думка про це відволікає, занурює у приємний потік мрій та дарує натхнення.
Під час медитації ми свідомо спостерігаємо свої емоції та тілесні відчуття. Це дає можливість виявити негативні реакції без того, щоб піддаватися їм повністю. Медитація допомагає зрозуміти, що емоції — перехідні, миттєві, мимовільні явища, які зникають так само швидко, як і з’являються. Основне завдання — відстежувати та приймати все, що відчуваєте, замість того щоб блокувати.
Плетіння, розмальовки-антистрес, малювання бісером тощо — приємна кропітка робота, що вимагає зосередження на деталях. Якщо є потреба звільнитися від глобальних проблем і поглянути на них пізніше під новим кутом, сконцентрованість на дрібницях допоможе.
Перегляд негативного досвіду, самопрограмування
Якщо вам траплялося зриватися в незручний момент, ви точно знаєте, які це може мати наслідки. Коли наближається «хвиля», дайте собі час поміркувати. Виробіть таку звичку. Тоді ви згадаєте попередній досвід і свідомо вирішите, чи варте воно того. Можливо, усе не так критично. Практика самопрограмування, афірмацій та мантр допомагає скерувати увагу на позитивні й конструктивні думки.
Варто зазначити, що не всі поради універсальні. Обирайте ту, яка вам найбільше до душі. Дехто ненавидить копітку роботу й ще більше нервує, виконуючи її. Інші ж відчувають острах перед дуже агресивним спортом. Тож не варто силувати себе.
Цікаві методи з різних країн та культур
У Японії є оригінальний звичай — «Танці під водоспадом». Основна ідея полягає в тому, щоб стати під потік води й танцювати, поки він струмує. Люди збираються в спеціально обладнаних курортних місцях. Вода створює холодний туман, що приємно освіжає та надає енергії. Занурення в процес відволікає від щоденних проблем.
Інший, не менш цікавий метод з країни Вранішнього сонця — терапія криком. Учасники збираються разом у звукоізольованому місці й починають голосно кричачи, щоб випустити всю негативну енергію. Якщо не маєте відповідної кімнати або соромитеся робити це далеко за містом, достатньо буде скерувати крик у подушку.
У культурі Тибету існує традиція створення мандали з кольорового борошна. Це складний процес, що передбачає послідовне малювання геометричних візерунків на пласкій поверхні. По завершенню створення мандали її необхідно знищити й таким чином позбавитися від поганої енергетики.
У Швеції популярна практика відпочинку на свіжому повітрі, особливо в природному середовищі. Потрібно поїхати на цілий день якомога далі від галасу міста й залишитися наодинці з рослинами та птахами. Обов’язково вимкнути гаджети.
Бразильці використовують танець. Самба для них є не тільки формою самовираження, а й способом вивільнення емоцій. Під час руху люди вільно виражають свої почуття в такт музики, що допомагає позбутися стресу.
БАДи для підтримання психологічного стану (не є медичними засобами)
Рослинні екстракти: родіола рожева, женьшень, ашвагандха — допомагають адаптуватися до фізичного та емоційного стресу, можуть знижувати рівень тривоги. Інша корисна добавка — омега-3. Стрес спричиняє запалення в організмі, що позначається на настрої. Жирні кислоти борються із ним та врівноважують емоції.
Магній є мінералом, що допомагає розслабити м’язи та заспокоїти нервову систему. Його можна отримати з таких джерел, як горіхи, насіння, шпинат, банани, цільнозернові продукти тощо, а також у формі харчових добавок.
Отже, контроль над власним станом передбачає роботу над собою. Існує безліч цікавих практик, які стануть у пригоді. Прислухайтеся до себе, будьте уважними до власного самопочуття та лояльними до інших. Нехай гармонія та рівновага панують у вашому житті.
Партнерський матеріал
Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого
09.09.2024
41
Символ вічного кохання: як обрати ідеальні весільні обручки
27.08.2024
51
Благодійний велопробіг HopeRaising з Кракова до Києва: як приєднатись
22.08.2024
48
Подарунок чоловікові: тренди в презентах
13.08.2024
66
Які особливості та переваги iPhone 14 варті уваги користувачів
30.07.2024
599
Засоби інтимної гігієни: чому потрібно використовувати спеціальні засоби?
24.07.2024
59
Творчий розвиток малюків: корисні поради
15.07.2024
52
Натяжні стелі від Art Décor: сучасний дизайн та комфорт у вашій оселі
12.07.2024
84
Підсилювачі звуку: ключ до ідеального аудіо
15.05.2024
194
ONUKA переспівала пісню "День і ніч" для проєкту Тіни Кароль "Дім звукозапису"
10.05.2024
148