🔊
Pianoбой — Пустеля

Вікенд зі Стінгом

Вікенд зі Стінгом
02.11.2018
6463
Легендарний Стінг уже готується до концерту в Києві, що відбудеться 14-го листопада. Дізнавайтесь найбільш цікаві та неочікувані факти з життя співака!
1.
Пісня "Shape of my heart" добре відома не лише фанатам Стінга, але й усім любителям кіно. Вона дуже ефектно пролунала в знаменитому фільмі Люка Бессона "Леон". Однак, вона не про кохання і зовсім не антивоєнна - ця пісня про карткові ігри. За власним зізнанням Стінга, він хотів написати пісню про карткового гравця - ризикову людину, яка грає не заради перемоги, а щоб спробувати щось розгадати, пізнати якусь містичну логіку удачі або долі. До речі, не виключено, що фраза "queen of spades" є відсиланням до Пікової Дами Пушкіна, адже Стінг дуже любить класичну літературу. Але це не більше, ніж припущення.
 

2. Незважаючи на величезний успіх і любов шанувальників, молодіжні музичні телеканали дуже неохоче транслювали відеокліпи до пісень Стінга. Все-таки він був занадто дорослим для юної аудиторії цих телеканалів. Коли була записана пісня "Desert rose", директор музиканта запропонував зняти кліп про те, як Стінг розсікає по пустелі на розкішному автомобілі. Для цього була вибрана неймовірно стильна, нова модель Ягуара S-type. Відео було відправлено в представництво автоконцерну з пропозицією: використовувати його як рекламний ролик. А Стінг, в свою чергу, запропонував автовиробникам права на свою пісню. Це спрацювало! Кліп подивилися мільйони телеглядачів, а продажі автомобіля - різко підскочили. Причому, в першу чергу серед молодих покупців. Всі залишилися у виграші.

 

3. Стінг розповідає, що незабаром після переїзду в Нью-Йорк, його охопила неймовірна туга за батьківщиною. Він цілими днями ходив по Манхеттену в пошуках англійського пабу, в якому він міг би знову відчути смак Англії. Подивитися пряму трансляцію англійського футболу, замовити англійський сніданок або випити ввечері кухоль англійського елю. Ці враження були настільки сильними, що сама собою народилася пісня "Englishman in New York" - англієць в Нью-Йорку. До речі, Стінг зізнається що використовував у цій пісні мелодію гімну Великобританії "God save the Queen", щоправда не в мажорі, а в мінорі. Музикант вважає це своїм улюбленим жартом, бо ніхто, крім нього, розпізнати цю мелодію не може.
 

4. Пісня "Fields of gold" вважається найулюбленішою піснею дружини Стінга, Труді Стайлер. І це не дивно. Пісня присвячена їхнім стосункам, які тривають вже більше 30-и років. Одразу після весілля, в 1992 році, Стінг і Труді оселилися в заміському будинку, біля якого тягнулися поля засіяні ячменем. Під враженням від цього фантастичного видовища - золотих полів які наче пливуть до горизонту - Стінг буквально за один день написав пісню "Fields of gold", яка виконується від імені чоловіка, готового решту життя провести зі своєю коханою.
 

5. Пісня "It's probably me" була написана спеціально для 3-ї частині художнього фільму "Смертельна зброя" з Мелом Гібсоном і Денні Гловером в головних ролях. Музику для цієї пісні написав Ерік Клептон. Але крім музики потрібні були ще й слова. Незважаючи на те, що Стінг не є великим шанувальником кіно-бойовиків - йому сподобався сценарій. Фраза "Напевно, це я" - "It's probably me" - спала йому на думку відразу ж. "Я хотів написати пісню про те, яким чином двоє чоловіків можуть висловити один одному свою дружбу - зберігаючи при цьому свою мужність і стриманість”- розповідає Стінг.


6. Історія пісні "The windmills of your mind" тісно переплетена з історією фільму. Оригінальна версія цієї пісні вперше прозвучала в 68 році у фільмі "Афера Томаса Крауна", де головні ролі зіграли Фей Данауей і Стів Макквін. Пісня отримала премію Оскар, а виконав її британський співак Ноель Харрісон. Через 31 рік, в Голлівуді вирішили перезняти "Аферу Томаса Крауна". На головні ролі запросили Пірса Броснана і Рене Руссо. А Стінгу запропонували виконати цю пісню. І він впорався з цим просто чудово!


7. Романтичний фільм "Кейт і Лео" свого часу дуже припав до душі глядачам. За сюжетом, чарівний джентльмен 19-го століття, якого зіграв Х'ю Джеман - несподівано опиняється в сучасному Нью-Йорку, де зустрічається з успішною діловою жінкою, яку зіграла Мег Раян. Щоб створити максимально аристократичний образ - перед зйомками Хью Джекман їздив в Англію та брав уроки хороших манер, танців та їзди на коні. Чи треба говорити, що британської витонченості фільму додала чудова пісня знаменитого англійця Стінга. Він написав її в ритмі вальсу, який був такий популярний в 19-у столітті і так несправедливо забутий сьогодні.


8. Всесвітньо відомого англійця Гордона Меттью Томаса Самнера так давно називають Стінгом, що навіть він сам уже не певен, звідки взялося це слово. Багато хто вважає, що це через те, що в молодості він носив смугастий, чорно-жовтий светр і нагадував приятелям бджолу. Стінг, в перекладі з англійської, означає "жало". Є й кумедна версія: нібито це прізвисько Стінг отримав після того, як на концерті в штанину його брюк залетіла бджола. Але сам він нічого подібного не пригадує. Є й інша версія, яка, як зізнається Стінг, особисто йому подобається найбільше. Якщо вірити їй, то це прізвисько він отримав за свою уїдливість і звичку іронізувати.


9. Стінг володіє кількома будинками в Англії, Італії та Америці. Ще у нього є простора садиба побудована в 6-му столітті, де він проводить більшу частину вільного від концертів часу, разом зі своєю родиною. Розташовується вона всього лише в годині їзди від Лондона. У цій садибі, за визнанням Стінга, окрім 20-ти кімнат, є навіть власна каплиця та виноградники. Стінг - хороший винороб і його вина високо оцінюються провідними винними експертами. Родина музиканта надає перевагу овочам та фруктам з власних угідь, м'яса вони майже не вживають. Але вже якщо м'ясна страва подається на стіл - її потрібно з'їсти без залишку, адже заради цього тварину позбавили життя. З тієї ж причини Стінг не носить шкіряних речей.


10. За освітою, Стінг - шкільний вчитель англійської мови та музики. Стипендії в університеті катастрофічно не вистачало, тому за роки навчання він перепробував безліч професій: від простого банківського клерка до кондуктора автобуса і робітника на будівництві. Дорога у велику музику у Стінга почалася на екскурсійному кораблі. Туди його влаштував приятель простим матросом. У кают-компанії стояло стареньке піаніно і у вільний час там можна було спокійно грати. Пізніше, під час роботи вчителем у школі - він писав музику на перервах, в актовому залі. І врешті-решт, музика стала справою його життя.

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона