🔊
Campsite Dream — Crush

Чи потрібно КАСКО, якщо є поліс ОСЦПВ

Чи потрібно КАСКО, якщо є поліс ОСЦПВ
03.02.2023
2169
Автоцивілка (ОСЦПВ) - це обов'язковий вид страхування. Такий поліс має бути у кожного водія. Тому у необхідності КАСКО часто є сумніви. Тим не менш, вони виникають тільки тоді, коли автовласник не до кінця розуміє особливості двох видів страхування. Щоб вирішити, чи варто оформляти КАСКО, слід оцінити, які ризики покриває така страховка. Розібратися у темі допомагають експерти СК «ВУСО».

Особливості КАСКО



Автоцивілка покриває відповідальність перед третіми особами. Це означає, що при ДТП, в якій власника полісу визнають винуватцем, страхова компанія повністю або частково відшкодує збитки, завдані потерпілій стороні. Своє авто доведеться ремонтувати власними силами. Страховка КАСКО захищає інтереси власника та передбачає виплати незалежно від того, хто став винуватцем аварії.

Такий поліс може охоплювати інші ризики. В тому числі:
  • пошкодження автомобіля на паркуванні;
  • викрадення, повне знищення чи інші неправомірні дії третіх осіб;
  • стихійні лиха;
  • пожежу;
  • напад тварин тощо.
Включити до страховки можна також військові ризики. СК VUSO, наприклад, передбачає компенсацію на відновлення автомобіля від наслідків, отриманих у результаті військових дій, на суму до 10 % від його вартості. До списку ризиків входить пошкодження транспортного засобу уламками, підрив на міні, приліт ракети, обстріл. Слід зазначити, що повне знищення автомобіля не відшкодовується.

Договір КАСКО є добровільним. Він може стати гарним доповненням до ОСЦПВ. Поліс не варто возити із собою в авто. Він стане в нагоді при оформленні компенсації збитків у страховика. Якщо автомобіль буде викрадено або суттєво пошкоджено, документ доведеться відновлювати, що може тривати деякий час. Цей поліс діє також за кордоном, тому його копію потрібно брати із собою у поїздку.

Переваги та недоліки страховки КАСКО

Переваги послуги очевидні:
  1. Відчуття захищеності. Наявність страховки дозволяє впевнено та комфортно керувати автівкою. В результаті підвищується якість водіння і не страждає нервова система.
  2. Зменшення ризику фінансових втрат. Збитки, які зазнає автовласник, компенсує страховик.
  3. Захист від своїх невдач. Виплати зі страхування КАСКО будуть проведені, навіть якщо аварія сталася з вини власника.
  4. Великий вибір програм. Пакет послуг можна підібрати індивідуально. Наприклад, якщо автомобіль залишають на автостоянці з охороною, ймовірність, що його викрадуть, мінімальна. Тому можна вибрати пакет, у якому такий ризик не передбачено.
  5. Відсутність необхідності викликати поліцію у разі часткового пошкодження автомобіля та відсутності інших учасників події.
Вартість КАСКО набагато вища, ніж ОСЦПВ. Багато водіїв відносять цей факт до недоліків. Однак, якщо врахувати можливі відшкодування при широкому виборі ризиків, то ціну страховки можна назвати виправданою.

Скільки коштує КАСКО



Якщо вартість ОСЦПВ регулюється на законодавчому рівні, і для неї встановлено верхню та нижню межі, то ціну КАСКО визначає страхова компанія на свій розсуд.

Розраховують її у кожному випадку індивідуально, дивлячись на такі фактори:
  • рік випуску авто;
  • його марка;
  • місто реєстрації;
  • поточна ринкова вартість транспортного засобу.
У страхових компаніях можуть бути передбачені страхові пакети, які включають різні ризики. Відповідно, їхня вартість відрізняється. На сайтах часто існують спеціальні калькулятори, що дозволяють самостійно розрахувати ціну страховки.

Коли можна не отримати компенсацію за полісом КАСКО

Якщо за кермом автомобіля був водій у стані наркотичного або алкогольного сп'яніння, не варто розраховувати на виплати. Кожна страхова компанія має у договорі винятки. Наприклад, шкода від крадіжки або пошкодження шин, дисків, номерних знаків може не компенсуватися. Якщо в результаті експлуатації авто з'явилися сколи, іржа на кузові, такі наслідки також не підпадають під компенсацію.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона