🔊
Kava Tsikava & Grohotsky — Дихати

Чоловічі парфуми: усе, що вам треба знати

Чоловічі парфуми: усе, що вам треба знати
29.07.2022
1022
Аромат — невидимий, але невіддільний елемент будь-якого образу. Саме від запаху залежить, як люди вас сприйматимуть. У цій статті коротко розказуємо про те, яка парфумерія зараз популярна, як нею користуватися, аби справити гарне враження. 

Для чого потрібна парфумерія

Оточити себе особливим запахом варто для того, щоб:
 • відчути себе привабливішим, підвищити самооцінку;
 • викликати симпатію інших;
 • знизити рівень стресу;
 • привернути увагу якоїсь красуні. 
Дивно, але понад 70% чоловіків не носять жодного аромату регулярно, отже, втрачають усі ці переваги. А все тому, що вони не знають, у чому полягає різниця між парфумом і парфумованою чи туалетною водою, не вміють обирати запахи. 

У цій статті ми розкажемо, які аромати будуть популярними цього року, а також дамо кілька цінних порад. Читайте до кінця, і ви точно знатимете, як використовувати чоловічі парфуми

Чим пахнуть чоловіки: вибір українців

За даними компанії Notino здебільшого купують такі позиції:
 • Versace Man Eau — виразна середземноморська композиція;
 • Lalique Encre Noire for Men — класичний деревний аромат;
 • Moschino Toy Boy — динамічний пряний букет;
 • Oriflame Flamboyant — вибір енергійної особи;
 • Calvin Klein CK IN2U — свіжий міський аромат. 
Це лише лідери продажів, на сайті вдосталь пропозицій на будь-який смак. Як правило, це парфумована або туалетна вода, а це означає, що запах легкий, ненав'язливий. 

Важливо! У чому різниця між парфумом, парфумованою, туалетною, освіжальною водою? Усе залежить від концентрації ефірних олій, розчинених у воді та спирті. Якщо йдеться про власне парфум, то ароматичних сполук у ньому 20–30% (стійкість тримається не менше ніж добу), якщо це парфумована вода — 15–20% (пахне до 8 годин), туалетна — 5–15% (3 год), освіжальна — 1–3% (1 година), одеколон — 2–4% (2 год). 
 
Життєвий цикл аромата 

Від чого залежить те, як ви пахнете? Від того, як розкриваються ноти парфумів. Компоненти запаху проявляють себе у такій послідовності:
 1. Верхні відчуваються одразу після нанесення композиції й до двох годин. Це можуть бути квіти, фрукти або море. 
 2. Середні, або ноти серця помітні від 3 до 5 годин. Зазвичай це важкі квіткові запахи. 
 3. Базові допомагають парфуму закріпитися на тілі. Це сандал, дим, шкіра, табак, мускус, ваніль, ветивер. 
Проте так буває не завжди. Одні парфуми пахнуть однаково протягом усього часу застосування, інші розкриваються поступово. 

Що означає«якісні парфуми»? 

Відповідь залежить від кількох факторів. Серед них — стійкість, унікальність та шлейф. Гарні літні парфуми тримаються на шкірі 5–7 годин, зимові — близько 10. Якщо ви купуєте вперше або не зовсім впевнені, що ароматична композиція пасуватиме ідеально, обирайте невеликий об'єм (30 мл). В іншому випадку сміливо беріть більший флакон. 

Розпилюйте парфуми на чисту суху шкіру, ідеально — після душу, не забувайте про точки пульсу, де запах гарно береться й триматиметься довго. Пам'ятайте, що парфуми, як і будь-яка річ, мають термін придатності — зазвичай від 3 до 5 років з дати виготовлення. Навіть при інтенсивному використанні 100 мл вистачає на півтора року, але все індивідуально. 

Партнерський матеріал

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона