🔊
Touch & Go — Tango In Harlem

Безсмертний плейлист: 5 старих пісень, які найчастіше лунають в навушниках українців

Безсмертний плейлист: 5 старих пісень, які найчастіше лунають в навушниках українців
14.07.2022
1585
Українська музика влучає в саме серце. Варто тільки почути красиву пісню — відразу хочеться додати її у плейлист, щоб потім слухати в навушниках під час вечірніх прогулянок чи тривалих поїздок у громадському транспорті. Багато цінних перлин — серед нових україномовних пісень, але не менше — серед давніх. Композиції, які вийшли 20, 50 чи хоч би й 100 років тому, досі палко обожнювані українськими меломанами. Ба більше, їх використовують як саундтреки до новомодних короткометражних та повнометражних кінострічок. Деякі пісні отримують друге дихання після тривалого забуття завдяки сучасному мистецтву чи соціальним мережам на кшталт Інстаграму чи Тік-Току.

Для прослуховування шедеврів українського музичного мистецтва краще використовувати якісні навушники Самсунг, Епл чи Соні. Вони якісно відтворюють низькі та високі частоти, тому дають змогу насолодитися кожним авторським мелізмом, кожною нотою. 

«Я піду в далекі гори…»

Пісню «Я піду в далекі гори…» знає кожен українець. Ми всі чули її по телевізору, на урочистих заходах, на атмосферних сімейних святкуваннях. Вперше композиція зазвучала понад 50 років тому. Музика до неї була написана в 1968 році, а слова — роком пізніше. Символічно, що ідея пісні прийшла до Володимира Івасюка саме в горах, коли він повертався з прогулянки. Першу версію тексту автор записав на коробці з-під цигарок. Щоправда, назва тоді звучала інакше — «Мила моя». Деякі відмінності помітні й в тексті. Наприклад, у приспіві ми звикли чути слова про «любов-зажуру, мрію молоду», а раніше на їхньому місці були рядки про «в устах цілунки, радісні пісні». 

Крім Івасюка пісню виконували такі відомі співаки:
  • Назарій Яремчук,
  • Віктор Павлік,
  • Квітка Цісик,
  • Василь Зінкевич,
  • Анатолій Зіневич.

«Гуцулка Ксеня»

Хто тільки не переспівував легендарне довоєнне танго 30-х років. Комусь подобається версія Дзідзьо, хтось у захваті від аранжування гурту «Мертвий півень», когось вражає ніжний голос Оксани Мухи, а хтось мліє від версії молодого колективу Randevu. 

Існує 2 версії написання «Гуцулки Ксені». За першою її автором є композитор Леонід Барнич, а за другою — вчитель Роман Савицький. Різняться й думки, кому присвячено пісню: учениці чи племінниці. 

«Вона»

Важко повірити, але пісня «Вона» гурту «Плач Єремії» з’явилася на світ понад чверть століття тому. Її було записано на Студії Лева в 1994 році та представлено публіці у 1995. При цьому слова поет Костянтин Москалець написав ще раніше — наприкінці 80-х. 

На думку Тараса Чубая, вокаліста «Плач Єремії», це пісня, яка демонструє оголені емоції, викликає цунамі почуттів. Не дивно, що вона постійно звучить:
  1. на квартирниках,
  2. студентських вечірках,
  3. у літніх таборах,
  4. на шкільних концертах.
Мелодію знають майже всі гітаристи — як професійні, так і аматори. «Вона» — це чудовий спосіб розповісти коханій про почуття або отримати емоційну «розрядку».

«Стожари»

Пісні про кохання не мають віку. Від 1979 року і до сьогодні «Стожари» слугують гімном закоханих пар. Щемлива мелодія і романтичні вірші — формула ідеальної композиції про найкраще у світі почуття. Автор музики — Павло Дворський. На момент роботи над «Стожарами» він був ще не одруженим і палко мріяв про щиру любов. Певно, саме тому композиція вийшла настільки щирою та зворушливою. Текст написав Володимир Кудрявцев, а надихнувся він історією з власного життя. 

«Минає день, минає ніч»

Напевно, пісня не народилася б, якби не міцна дружба Миколи Мозгового та Юрія Рибчинського. Працюючи разом, митці полюбляли читати один одному власні авторські вірші. Під час чергових нічних посиденьок Юрій Рибчинський поділився з Миколою Мозговим віршем «Минає день, минає ніч». Слова настільки зачепили композитора, що він пообіцяв вже до наступного ранку створити підхожу мелодію, і таки стримав своє слово. Друзі записали пісню, але декілька років вона пролежала «в столі», доки не дочекалася свого зіркового часу. Широкому загалу її вперше представила Софія Ротару. 

За кожною піснею стоїть цікава історія, яка дозволяє познайомитися з автором або виконавцем ближче. Тож, слухаючи українське, ми торкаємося до історії та приміряємо на себе найрізноманітніші життєві сюжети.

 Партнерський матеріал

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона