🔊
Sade — The Sweetest Taboo

Театральна мапа України

Театральна мапа України
26.03.2018
3652
27 березня – Всесвітній день театру, і гарний привід нагадати собі про цей чудовий вид мистецтва. Пригадайте, коли ви востаннє були у театрі – можливо, саме час відвідати п’єсу, оперу чи мюзикл? Для вас – добірка з найвизначніших українських театрів.
 
1. Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка (Київ)
Київський театр опери та балету є найбільшим музичним театром в Україні та одним з найвідоміших у Европі. Побудований він був за проектом архітектора В. Шрьотера в стилі французського ренесансу. Шикарні, особливо для свого часу, крісла, люстри та світильники були завезені з Відня. Над головним входом театру був розміщений офіційний герб Києва з зображенням покровителя Києва Архангела Михаїла, який був згодом замінений на іншу композицію з релігійних причин. Найпопулярніші вистави театру: "Лебедине озеро", "Запорожець за Дунаєм", "Ромео та Джульєтта" і багато інших. 


2. Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької (Львів)
Театр опери та балету вважається перлиною Львова та одним з найкрасивіших театрів Європи. Будівництво театру було розпочато в 1897 році, а в 1900 році на його сцені зіграли першу виставу.  Театр був спроектований так, щоб фойє, коридори, сходи були максимально освітленими. Інтер’єр прикрашений дивовижними картинами, та однією з особливих прикрас є завіса «Парнас», розмальована польським художником Г. Семирадським у Римі. Усі опери проходять мовою оригіналу (французська, італійська, польська тощо), а над сценою розміщене електронне табло, на якому можна прочитати переклад.
 
 
3. Одеський національний академічний театр опери й балету (Одеса)
Проект існуючого театру був розроблений віденськими архітекторами Ф.Фельнеру і Г.Гельмеру, а зразком для будівлі послужила Дрезденська опера. І результат виявився приголомшливим – своїм плануванням та красою архітектури будівля не поступається найкращим театрам Европи. На сцені Одеського театру виконували свої твори Чайковський, Кимський-Корсаков, Рахманінов, співали Енріко Карузо, Соломія Крушельницька, Федір Шаляпін, танцювала Айсідора Дункан. У 2008 році журнал Forbes включив будівлю театру до списку з 11-ти найвизначніших пам’яток Східної Європи.


4.Дніпровський академічний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка (Дніпро)
Дніпровський музично-драматичний театр був заснований у 1918 році у Києві, і тільки у 1927 році театр влаштувався у місті Дніпро, після численних гастролей Україною. У перші роки існування театру там працювали такі відомі особистості як Лесь Курбас, Наталія Ужвій, Ганна Борисоглібська та інші. Першими та найбільш популярними виставами були як п’єси за творами українських авторів («Гайдамаки» Т. Шевченка, «Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ'яненка, «Лісова пісня», Лесі Українки тощо), так і вистави за творами зарубіжних драматургів (Ж.-Б. Мольєра, В. Шекспіра, Г. Ібсена тощо). У 2009 році фасад та приміщення театру були відреставровані з нагоди 90-річчя театру, який до того ж є першим державним театром України.


5. Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр (Рівне)
Рівненський музично-драматичний театр знаходиться в самому центрі міста, на Театральній площі. У театрі постійно працюють дві зали: велика на 639 місць та мала на 98 місць. Театр став першим в Україні, де при стаціонарному театрі почав діяти театр просто неба – конструкція театру з внутрішнім двориком прямокутної форми дозволила добудувати сцену всередині з усім необхідним устаткуванням. Наразі в репертуарі театру – вистави за творами українських та іноземних класиків, а також сучасних авторів, жанри вистав абсолютно різноманітні. Особливою популярністю користуються вистави "Тіні забутих предків", "Маруся Чурай", "Дуже проста історія" та багато інших.


6. Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького (Кропивницький)
Один з найперших професійних театрів - він був заснований ще у 1882 році під керівництвом Марка Кропивницького. Найбільш знаковою стала вистава «Наталка Полтавка» І.Котляревсього, що заявила світові про високий рівень та самобутність українського театру. За довгу історію на сцені театру було поставлено чимало вистав, за творами Мольєра, Шекспіра, Бальзака, Шоу, Гюго та інших класиків світової літератури. Архітектура театру також вражає, особливо після реконструкції, що завершилась у 2012 році – театр став майже вдвічі більше.


7. Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка (Харків)
Харківський театр опери та балету є першим українським стаціонарним оперним театром. До 1934-го року тут було поставлено 32 опери та 11 балетів, серед яких "Тарас Бульба" М. Лисенка, "Кармелюк" В. Костенка, "Князь Ігор" О. Бородіна, "Золотий обруч" Б. Лятошинського. Сучасна будівля театру має дві глядацькі зали: велику на 1500 місць, та малу на 400 місць, щоправда у малій залі наразі вистави не проводяться. Вхід у касову залу прикрашений скульптурою С.Ястребова під назвою "Музика М. Лисенка".


Фото: internet-bilet.ua

Лайфстайл Radio Relax: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Радіо Relax!

📱 Слухайте зі смартфона